Konferencja „Szkoła dla Rodziców”

2000 – Konferencja „Szkoła dla Rodziców”

W ramach programu Pomocy Rodzinie, Fundacja udzieliła dotacji Stowarzyszeniu „M” z siedzibą w Krakowie, w wysokości 5.000,-zł. na przeprowadzenie konferencji warsztatowej dla dyrektorów szkół i przedszkoli z Gminy Kraków, przebiegającej pod hasłem „Dialog – wyzwanie i konieczność w zreformowanej szkole”.

Celem konferencji było:

  1. Wsparcie dyrektorów w realizacji celów statutowych szkoły (w tym przekazanie niektórych umiejętności efektywnego porozumiewania się z uczniami i skutecznego nawiązywania kontaktów z rodzicami).
  2.  Prezentację umiejętności porozumiewania się z dziećmi i młodzieżą wyniesionych przez nauczycieli z kursów w „Szkole dla Rodziców”.
  3. Promocję szkoleń warsztatowych w zakresie porozumiewania się z dziećmi i młodzieżą prowadzonych w ramach projektu „Szkoły dla Rodziców”.
  4. Wspieranie nauczycieli, by byli w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego świata, czyli byli w stanie przygotować uczniów do szybko zmieniającego się otoczenia pracy wymagającego równocześnie współpracy i konkurencji.

Konferencja zainspirowana międzynarodową konferencją „Jak kochać dziecko…”, miała na celu także przesłanie, aby wspierać od najwcześniejszych lat postawy nastawione na porozumienie i pełnych szacunku dla drugiego człowieka niezależnie od tego ile ten człowiek ma lat.

2003 – Konferencja „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

W ramach tego programu, Fundacja udzieliła dotacji na realizację przez Dominikański Ośrodek Wspierania Rodziny w Krakowie Kaskadowej Konferencji Warsztatowej dla Nauczycieli „Więź wychowawcza podstawą profilaktyki”. 

Podstawowym celem konferencji było dostarczenie informacji o programie profilaktycznym „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” który pogłębia umiejętność komunikacji budującej więź pomiędzy ludźmi. Według najnowszych badań, to właśnie więź między dziećmi a rodzicami i nauczycielami jest podstawowym warunkiem radzenia sobie przez nie z niebezpieczeństwami współczesnego świata. Wszystkie dzieci znajdują się w jakiejś strefie zagrożenia uzależnienia od alkoholu, narkotyków, sekt czy patologii seksualnej. Jednak te z nich, które znajdują oparcie w mądrych, świadomych opiekunach, będą mieć tyle siły żeby przeciwstawić się tym zagrożeniom.